לך החוזרת בתשובה,
לך שמעוניינת להתקרב ולא יודעת אפוא להתחיל,
את המקום הזה בנינו בשבילך!


במרומי מורדותיה הדרומיים של בירת הגליל צפת שוכנת לה מדרשת נווה הדסה לבנות כאשר נוף מרהיב עין ומשובב נפש נשקף ממנה, במזרח הרי רמת הגולן ובמערב הר מירון ולמרגלותיה הכנרת במלוא הדרה. המיוחד אצלנו הוא שמירת היחס החם והאווירה המשפחתית המאפיינת את המקום ומלווה אותך בדרכך החדשה. כאן תלמדי איך לבנות את ההוויה הרוחנית יהודית שלך בצורה ישרה ואמיתית.


תנאי מגורים:

בית נוה-הדסה ממוקם בוילה בשכונה שקטה ויפה בצפת, תנאי המגורים אצלנו מעולים, רק 2-3 בנות בחדר גדול ומרווח עם שירותים ומקלחת צמודים, עם מרפסת נוף מדהימה שמשקיפה אל הרי-מירון, הגליל והכנרת

יחס חם ואישי:

בקומה האמצעית מתגוררת הרבנית שולה גיגי עם משפחתה. הרבנית תמיד שמחה לכוון, לעזור ולייעץ לך.

ארוחות:

מדי יום מוגשת ארוחת צהריים ביתית וחמה, כך גם תוכלי ללמוד לבשל ביחד עם חברותיך במטבח המדרשה וכן להכין לך ארוחת בוקר או ערב לפי רצונך. סעודות שבת ויום טוב נעשות ע''י הרבנית ובהדרכתה ובסיוע הבנות שתוך כדי כך לומדות להכין שבת יהודית, לאפות חלות ולבשל דגים, חמין סלטים ועוד מעדני השבת.

לימודי קודש:

פרשת שבוע ועניני דיומא, פנימיות, נפש האדם, מודעות עצמית, העצמה נשית וזוגיות על פי התורה ועוד. סדנאות לימוד מעשי כגון בישול, ציור, הכרת הארץ, טיולים ועוד. לימודי הקודש מתחילים כל יום החל מהשעה 18.00נועה מספרת:

"לפני שנתיים וחצי (בערך...) חברה המליצה לי ללכת למדרשיה של הרבנית גיגי בצפת, הסכמתי ונסעתי עם עוד בחורה את כל הדרך. הייתי אז חילונית וזו היתה השבת הראשונה שעשיתי בחיים שלי. הבנות במדרשיה היו מאד נחמדות, שרו שירי שבת ודאגו בעצמן לאוכל ולהכל. הרבנית אישה רגועה ונחמדה, אמיתית מאד. חזרתי משם עם אנרגיות חיוביות, ממש מאושרת. גם הנוף של צפת עשה את שלו. הרושם מהשבת הזו נשאר עוד הרבה זמן, ואחרי כמה חודשים התחלתי לשמור שבת בעצמי שנה אחר כך הגעתי לשם שוב, הרבנית זכרה אותי כאילו הייתי שם אתמול. והשבת הזו אגיע בעזרת השם פעם שלישית ואני מרגישה כאילו אני מגיעה הביתה... יש לי הרבה אהבה והערכה לרבנית ולמקום, ובסך הכל הייתי שם פעמיים, אין כאלה דברים!"

שרון מספרת:

"נווה הדסה זה הבית!!!
המקום בו שורה השכינה כל רגע ורגע, אני שרון והגעתי לכאן לפני כ-שנתיים כשלא ידעתי בכלל שום דבר על הדת היהודית, עברתי מסעות ארוכים במקומות שונים בעולם והשם הביא אותי לכאן ב"מקרה" כשלא העליתי על דעתי בכלל לחזור בתשובה, קראתי לזה למידה על הדת היהודית, להכיר את היהדות, והשורשים . אך לאט לאט חלחלה לתוכי המודעות והפנימיות של התורה, והעולם המרתק של היהדות נחשף לפני וזוהי הבחירה הכי טובה שאי פעם יכולתי לתאר שאמצא! חיים בתוך משפחה ענקית של תורה, מעשים טובים, הבנות שנמצאות כאן הן לא עוד חברות, הן ממש אחיות!!! משפחה של ממש, משהו שנראה רק בחלומות, אך זוהי המציאות כאן. הנוף הצופה לכינרת ואל הרי הגליל מפעים מחדש בכל פעם שמסתכלים בו יופי של טבע שלוקח בקלות את קאסול, מנאלי וכל המזרח בגדול! הרבנית שמאירה פנים ומחממת את לבנו גם בזמנים קשים ומשמשת לנו כאמא. ממש לסיום אספר לכן שלפני חצי שנה זכיתי לדבר שכל בת ישראל מייחלת לו להתחתן עם בחור נפלא שהרבנית הכירה לי קיבוצניק לשעבר שחזר בתשובה לפני 3 שנים אם את רוצה לתת לעצמך שקט נפשי, מלוי לנשמה היהודית שבוערת בתוכך, שמחה מהדברים הפשוטים שבחיים, וללמוד איך להקים בית שמח ובריא ומוצלח בעולם הזה, ללמוד איך למצוא את הבן זוג שלך משורש הנשמה ולגדל ילדים טובים, בריאים וחכמים על בסיס של תורה וערכים טהורים. כך גם לזכות להמון זכויות בעולם הבא, כאן תמצאי את התכלית האמיתית של חייך!!!
מוקדש לכל לבבות בנות ישראל!"
שם:
דואר אלקטרוני:
טלפון:

נשמח לשוחח איתך
הרבנית שולה גיגי: 052-8887375, איריס-יראת מור: 052-5614818